Casa / Ceramic Capacitors / C901U360JVSDAAWL35
minImg
C901U360JVSDAAWL35
KEMET
Prodotto No:
C901U360JVSDAAWL35
Descrizione:
CAP CER 36PF 400VAC SL RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Obsolete
Mfr KEMET
Capacitance 36 pF