Casa / Ceramic Capacitors / C941U332MUVDAAWL35
minImg
C941U332MUVDAAWL35
KEMET
Prodotto No:
C941U332MUVDAAWL35
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 3300 pF