CA0002R1690KS73
Vishay Dale
Prodotto No:
CA0002R1690KS73
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.169 OHM 2W 10% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 169 mOhms
Series CA
Power (Watts) 2W