CA1BD-12V-N-5
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
CA1BD-12V-N-5
Descrizione:
CA RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 16VDC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 150 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NC (1 Form B)
Series CA
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 8 VDC