ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
CA3100E14S-5PB05-13
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN RCPT MALE 5POS SILVER SLDR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$63.8305
$63.8305
10
$47.86955
$478.6955
25
$37.54476
$938.619
50
$33.59257
$1679.6285
100
$29.458075
$2945.8075
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 50V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 22A |
| Shell Size, MIL | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Olive Drab Cadmium |
| Shell Size - Insert | 14S-5 |
| Mfr | ITT Cannon, LLC |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | Strain Relief |
| Contact Finish - Mating | Silver |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Olive Drab |
| Termination | Solder |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Fastening Type | Reverse Bayonet Lock |
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | CA310 |