CA3100E28-22S-B-06
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
CA3100E28-22S-B-06
Descrizione:
CIRCULAR
Guida per l'utente
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polychloroprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C