CA3106E20-22PXBF80A176
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
CA3106E20-22PXBF80A176
Descrizione:
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C