CAB.M10.GLA.C72GZ
LEMO
Prodotto No:
CAB.M10.GLA.C72GZ
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 8A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M10
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C