CAS18C120JAGFC
KEMET
Prodotto No:
CAS18C120JAGFC
Descrizione:
SFTY 1812 12PF X1 250 / Y2 250 C
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CAS SMD SFTY 250
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr KEMET
Capacitance 12 pF