CB182K0224KBC
KYOCERA AVX
Prodotto No:
CB182K0224KBC
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC 6054
In magazzino : 957
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.602" L x 0.539" W (15.30mm x 13.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CB
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case 6054 (153137 Metric)
Voltage Rating - AC 250V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF