CB1AHF-M-12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
CB1AHF-M-12V
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 14VDC - Nom
Contact Rating (Current) 70 A
Termination Style Quick Connect - 0.250"/0.375"
Coil Current 150 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CB
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC