CB1AVF-D-12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
CB1AVF-D-12V
Descrizione:
CB RELAY 1 FORM A 35A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.4W
Switching Voltage 14VDC - Nom
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 35 A
Coil Current 117 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 103 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series CB
Operate Time 15 ms
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC