CB1F-T-D-24V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
CB1F-T-D-24V
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 28VDC - Nom
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series CB
Operate Time 15 ms
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 14 VDC