CB2JB51R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CB2JB51R0
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 51 OHM 5% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.252" Square x 0.709" L (6.40mm x 18.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 51 Ohms
Series CB
Power (Watts) 2W