Casa / Fuses / CB61F12A-TR1
minImg
CB61F12A-TR1
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
CB61F12A-TR1
Descrizione:
FUSE BRD MNT 12A 125VAC/VDC 2SMD
In magazzino : 2508
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 40
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.005 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, PSE
Current Rating (Amps) 12 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Product Status Active
Series CB61F
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V