CBC11W1M10HTZ
Positronic
Prodotto No:
CBC11W1M10HTZ
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 11POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C