CBC11W1S100V5S
Positronic
Prodotto No:
CBC11W1S100V5S
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 11POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C