CBC11W1S10ANT2X
Positronic
Prodotto No:
CBC11W1S10ANT2X
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 11POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C