CBC13W3S100V3S/AA
Positronic
Prodotto No:
CBC13W3S100V3S/AA
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 13POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C