CBC17W2M1S50T2X
Positronic
Prodotto No:
CBC17W2M1S50T2X
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 17POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C