CBC2016T1R0MV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
CBC2016T1R0MV
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0806 (2016 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 1UH 885MA 130 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 885 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 1 µH
Series CB, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz