CBC2518T3R3MV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
CBC2518T3R3MV
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 3.3UH 560MA 208MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 730mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 560 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
DC Resistance (DCR) 208mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series CB, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 54MHz