CBC46W4S100T20
Positronic
Prodotto No:
CBC46W4S100T20
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 46POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C