CBS1002405-RF1
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
CBS1002405-RF1
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Pacchetto:
Half Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 100W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.46" L x 58.7" W x 1.04" H (62.5mm x 58.7mm x 26.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CBS (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 83%