CBS2002412-T
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
CBS2002412-T
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Pacchetto:
Half Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 200W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 16.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CBS (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 87%