Casa / Ceramic Capacitors / CC45SL3JD470JYNNA
minImg
CC45SL3JD470JYNNA
TDK Corporation
Prodotto No:
CC45SL3JD470JYNNA
Descrizione:
CAP CER 47PF 6KV SL RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 47 pF