CCD-213E392MK72
Trigon Components
Prodotto No:
CCD-213E392MK72
Produttore:
Trigon Components
Descrizione:
CAP CER 3900PF 250V Y5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series CCD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Trigon Components
Capacitance 3900 pF