CCG10-12-15DF
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
CCG10-12-15DF
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 10.2W
In magazzino : 8
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 700mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.75" L x 0.49" W x 0.45" H (19.0mm x 12.4mm x 11.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series CCG10 (10W)
Power (Watts) 11 W