CCG3-12-12DR
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
CCG3-12-12DR
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 3.12W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 130mA, 130mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 84%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.62" L x 0.41" W x 0.45" H (15.7mm x 10.4mm x 11.5mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active Low
Series CCG1R5-10 (3W)
Power (Watts) 3.1 W