CCP0.25BK1000
Techflex
Prodotto No:
CCP0.25BK1000
Produttore:
Techflex
Descrizione:
EXPAND SLEEVE 1/4" X 1000' BLK
In magazzino : 83
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Clean Cut®
Type Sleeve
Length 1000' (304.80m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.250" (6.35mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant, Fray Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.438" (11.13mm)
Wall Thickness 0.024" (0.61mm)