CCR05CG101FRV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
CCR05CG101FRV
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-20, CCR05
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF
Features -
Failure Rate R (0.01%)