Casa / Oscillators / CCSO-014-1090.000
minImg
CCSO-014-1090.000
Crystek Corporation
Prodotto No:
CCSO-014-1090.000
Descrizione:
XTAL OSC SO 1.0900GHZ SNWV TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Frequency Stability ±250ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.820" L x 0.520" W (20.83mm x 13.21mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CCSO
Function -
Type SO (SAW)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 12V
Output Sine Wave
Mfr Crystek Corporation
Base Resonator Crystal
Frequency 1.09 GHz