Casa / TVS Diodes / CD214A-T51ALF
minImg
CD214A-T51ALF
Bourns Inc.
Prodotto No:
CD214A-T51ALF
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V