Casa / TVS Diodes / CD214B-T33ALF
minImg
CD214B-T33ALF
Bourns Inc.
Prodotto No:
CD214B-T33ALF
Pacchetto:
SMB (DO-214AA)
Descrizione:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V