Casa / TVS Diodes / CD214L-T33CALF
minImg
CD214L-T33CALF
Bourns Inc.
Prodotto No:
CD214L-T33CALF
Pacchetto:
SMC (DO-214AB)
Descrizione:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V