Casa / TVS Diodes / CD214L-T75ALF
minImg
CD214L-T75ALF
Bourns Inc.
Prodotto No:
CD214L-T75ALF
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
SMC (DO-214AB)
Descrizione:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V