CD30FD752GO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CD30FD752GO3F
Descrizione:
CAP MICA 7500PF 2% 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.791" L x 0.311" W (20.10mm x 7.90mm)
Product Status Active
Series CD30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 7500 pF