Casa / Ceramic Capacitors / CD45SL2GA100J-VKA
minImg
CD45SL2GA100J-VKA
TDK Corporation
Prodotto No:
CD45SL2GA100J-VKA
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 10PF 400V SL RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series CD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10 pF