CD5EC430GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CD5EC430GO3
Descrizione:
CAP MICA 43PF 2% 300V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Product Status Active
Series CD5
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 43 pF