CD6ED360GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CD6ED360GO3
Descrizione:
CAP MICA 36PF 2% 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.173" (4.40mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
Product Status Active
Series CD6
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 36 pF