CD7FC301JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CD7FC301JO3
Descrizione:
CAP MICA 300PF 5% 300V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.173" (4.40mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.264" L x 0.110" W (6.70mm x 2.80mm)
Product Status Active
Series CD7
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 300 pF