Casa / Fixed Inductors / CDC5D20NP-102KC
minImg
CDC5D20NP-102KC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDC5D20NP-102KC
Descrizione:
FIXED IND 1MH 100MA 13 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Inductance 1 mH