Casa / Fixed Inductors / CDEP12D38NP-2R2MC-88
minImg
CDEP12D38NP-2R2MC-88
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDEP12D38NP-2R2MC-88
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 10.5A 7.7MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.7mOhm Max
Inductance 2.2 µH