Casa / Fixed Inductors / CDEP147NP-9R5MC-95
minImg
CDEP147NP-9R5MC-95
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDEP147NP-9R5MC-95
Descrizione:
FIXED IND 9.5UH 8.5A 13.31 MOHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 11.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13.31mOhm Max
Inductance 9.5 µH