Casa / Fixed Inductors / CDH38D09NP-6R8MC
minImg
CDH38D09NP-6R8MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDH38D09NP-6R8MC
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 850MA 390MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Inductance 6.8 µH