Casa / Fixed Inductors / CDH38D11SLDNP-2R4MC
minImg
CDH38D11SLDNP-2R4MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDH38D11SLDNP-2R4MC
Descrizione:
FIXED IND 2.4UH 1.88A 93.8 MOHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.88 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 93.8mOhm Max
Inductance 2.4 µH