Casa / Fixed Inductors / CDH38D11SNP-4R7MC
minImg
CDH38D11SNP-4R7MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CDH38D11SNP-4R7MC
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 1.2A 189.6 MOHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 189.6mOhm Max
Inductance 4.7 µH