CDR01BX102BKZMAB
Vishay Vitramon
Prodotto No:
CDR01BX102BKZMAB
Descrizione:
CAP CER 1000PF 100V BX 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient BX
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF
Features -
Failure Rate M (1%)