CDR03BP471BJUSAJ
Vishay Vitramon
Prodotto No:
CDR03BP471BJUSAJ
Descrizione:
CAP CER 470PF 100V BP 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient BP
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 470 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)