CDR06BX474AKWRAR
Vishay Vitramon
Prodotto No:
CDR06BX474AKWRAR
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 50V BX 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient BX
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR06
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.47 µF
Features -
Failure Rate R (0.01%)